Skladki na rok 2013

Opłaty za wędkowanie na wodach Okręgu PZW w Wałbrzychu - rok 2013

Szanowni Wędkarze !

Aby nie spotkać się nad wodami Naszego Okręgu z nieprzyjemnymi (poza zerwaną rybą) sytuacjami powinniście Państwo pamiętać, by wszelkie posiadane przez Was dokumenty uprawniające do połowu nie straciły na ważności.
W związku z tym pozwolę sobie na zamieszczenie opłat obowiązujących w roku 2013.

L.p.

Wysokość kwotowa w złotych

1.

Składka członkowska

66,-

2.

Składka członkowska ulgowa 50 %
młodzież szkolna i studenci w wieku  16-24 lat,
2) członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW,
3) mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia,
4) kobiety po ukończeniu 60 roku życia.

33,-

3.

Składka członkowska ulgowa 75 %
członkowie uczestnicy do lat 16,
2) członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami.

16,-

4.

Wpisowe:
członka zwyczajnego PZW
2) członka uczestnika PZW

25,-
 12,-

5.

Legitymacja członkowska:
członek zwyczajny PZW
2) członek uczestnik PZW

5,-
 (nie wnosi opłaty)

Uwaga:

1. Ze składek członkowskich przeznacza się 2% na realizację programu edukacji ekologicznej w środowisku dzieci i młodzieży.

2. Jednodniowe opłaty za wędkowanie obowiązują na wodach tych Okręgów, na których zostaną wpłacone i nie obowiązują  na nie ulgi.

Inne świadczenia:

- opłata za egzamin na kartę wędkarską: 30 zł, członek uczestnik - bezpłatnie*,
- wysokość opłat za wydanie karty wędkarskiej ustalają Starostwa Powiatowe.

* Uchwała nr 23/2010 z dnia 17.11.2010 r. Zarządu Okręgu PZW w Wałbrzychu.

Osoby, które po raz pierwszy zaczynają przygodę z wędkowaniem, muszą zdać egzamin na kartę wędkarską w jednym z 38 Kół PZW Okręgu Wałbrzych.
Po pozytywnym zdaniu egzaminu ze znajomości Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb (zakres pytań m.in. na stronie www.kartawedkarska.pl ) należy z zaświadczeniem otrzymanym z Koła PZW udać się do siedziby Starostwa Powiatowego - zależnie od miejsca zameldowania i po wpłaceniu stosownej kwoty odebrać kartę wędkarską.

Tabela składek na rok 2013

L.p.

Rodzaj składki

Wartość

1.

Roczna składka okręgowa członkowska uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu i z łodzi (na wyznaczonych łowiskach) oraz na wodach górskich:

a) podstawowa

124,00

b) ulgowa 50%:

- młodzież szkolna i studenci od 16 do 24 roku życia (decyduje rocznik)

- odznaczeni srebrną odznaką PZW

- mężczyźni po ukończeniu przed 30 kwietnia 65 roku życia

- kobiety po ukończeniu przed 30 kwietnia 60 roku życia

62,00

c) dla członka uczestnika

20,00

d) ulga 75%:
 -  dla odznaczonych złotą odznaką PZW

31,00

e) ulga 100%:

- dla odznaczonych złotą odznaką PZW z wieńcami

- dla członków honorowych PZW

- dla członków PZW po ukończeniu przed 30 kwietnia 80 roku życia

2.

Składki okresowe upoważniające do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu i z łodzi (na wyznaczonych łowiskach) oraz na wodach górskich:

a) dla członków PZW  - 1 dzień

20,00

b) dla niezrzeszonych - 1 dzień

40,00

6.

Opłata roczna (dla niezrzeszonych i obcokrajowców), uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu i ze środków pływających (na wyznaczonych łowiskach) oraz na wodach górskich.

350,00

W przypadku opłat jednodniowych należy dokonać przelewu bankowego na konto naszego Okręgu nr: 14109022710000000584000554, wpisać tytułem czego jest dokonywany przelew, dane wędkarza, za jaki dzień wędkowania wpłacamy pieniądze i podać nr karty wędkarskiej.
Na terenie naszego Okręgu obowiązują w roku 2013  specjalne Zezwolenia zarówno roczne jak i okresowe (w tym na połowy 1 dniowe). Zezwolenia przy okazji opłat nabyć można w Kołach PZW. Dla wygody wędkarzy z pozostałych Okręgów, od roku 2013 stosowne zezwolenia są do pobrania również naszej stronie internetowej (prosimy pamiętać o warunkach zawartych porozumień oraz o konieczności posiadania pozostałych dokumentów uprawniających do wędkowania).

Po resztę informacji odsyłamy Państwa do zakładki ''Porozumienia'' (wprowadzone w najbliższym czasie) oraz do kontaktu z Pracownikami Biura ZO PZW w Wałbrzychu.
Tabela opłat znajduje się również w poniższym pliku załącznikowym.

Uwaga: Opłaty za połów ryb w formie wykupywanych znaczków (roczne), należy wnosić wyłącznie w siedzibach odpowiednich Kół PZW Okręgu Wałbrzych, których wykaz znajduje się w zakładce ''Jednostki terenowe'' na naszej stronie internetowej !!!

Życzymy udanego wypoczynku nad wodami użytkowanymi przez Okręg PZW w Wałbrzychu oraz rekordowych połowów !